ZRi

Slimme lantaarnpalen maken van Scheveningen een Smart City

23 november 2017

  • Pier Scheveningen (noordzijde).jpg

Beeld: Google Maps

23 november 2017

De gemeente Den Haag en Eneco hebben op 13 november 2017 besloten in Scheveningen
te experimenteren met Smart City Hubs. Dit zijn slimme lantaarnpalen waarin allerlei sensoren zitten, zoals thermometers, microfoons, bewegingssensoren en beveiligingscamera’s. Ook kunnen de palen signaleren waar vrije parkeerplekken zijn of dienst doen als laadpunt voor elektrische auto’s.

De lantaarnpalen ten noorden van de Scheveningse boulevard zijn al een tijdje aan vernieuwing toe. Binnenkort worden ze vervangen door slimme exemplaren die verbonden zijn met een open 5G-netwerk. Lantaarnpalen lenen zich uitstekend voor Smart Cities, omdat ze:

  • veelvuldig voorkomen
  • aansloten zijn op het lichtnet
  • op een handige hoogte zitten

ZRi ondersteunt de gemeente Den Haag binnen het project Smart City Scheveningen bij de vormgeving van de overeenkomst (R&D), de opdrachtomschrijving en de aanbestedings-strategie van de aan te schaffen onderdelen.

Lees ook ons nieuwsbericht: Slim aanbesteden en contracteren voor Smart City The Hague

Terug naar het nieuwsoverzicht >

PROJECTEN

Zoeken